SÓLOVÁ ALBA

Hope_01
Nejnovější album

Hope

Poslední autorské album s kapelou Invisible World. Tato nahrávka získala Cenu Anděl 2020 v kategorii Jazz!

Invisible_faces

Invisible Faces

Animal Music vydává nové album kontrabasisty a skladatele Tomáše Lišky s názvem Invisible Faces, stylově navazující i názvem odkazující na jeho úspěšný sedm let starý projekt Invisible World.
S autorem na albu účinkují srbský akordeonista Nikola Zarić, tuecký houslista Efe Turumtay, kytarista David Dorůžka a hráč na bicí a perkuse Kamil Slezák.

Bercheros_Odyssey

Bercheros Odyssey

Album z roku 2014. Autorská hudba, kterou Liška pro ansámbl Pénte komponuje, se rozléhá po širé výrazové pláni mezi jazzem, world music a soudobou vážnou hudbou.

Hlavní skladbou repertoáru je šestidílná suita Bercheros Odyssey, která zaujme nejen svou členitostí, dobrodružnými zvraty, šíří nálad, barev a poloh, ale také uměním vystihnout takovou paletu myšlenek se zvoleným nástrojovým obsazením.

Milokraj

Milokraj

Album z roku 2013, které vytvořilo tehdejší tvůrčí duo Tomáš Liška a Marta Töpferová. Album získalo nominaci na Cenu Anděl v kategorii World Music.

IW2009_1
První sólové album

Invisible World

Album z roku 2009. První sólové album. První nominace na Cenu Anděl. Zásadní nahrávka, která mě nasměrovala na cestu autorské tvorby.

This site is registered on wpml.org as a development site.