NAHRÁVKY

SÓLOVÁ ALBA

Tomas_Liska_Synergy
Nejnovější album

Synergy

Toto dílo je výsledkem nevšedního spojení mezi jeho mezinárodní kapelou Invisible World a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Osobitý zvuk a energii dodává nahrávce Liškova kapela, kde se potkávají hudebníci z Turecka či Srbska.

Album vychází 1. září 2023 na nosičích LP, CD a v digitální podobě.

© Invisible Records 2023

Tisková zpráva k albu

Hope_01
Oceňené album!

Hope

Album z roku 2020. Tato nahrávka získala Cenu Anděl v kategorii Jazz!

Invisible_faces
Nominace na Ceny Anděl

Invisible Faces

Animal Music vydává nové album kontrabasisty a skladatele Tomáše Lišky s názvem Invisible Faces, stylově navazující i názvem odkazující na jeho úspěšný sedm let starý projekt Invisible World.
S autorem na albu účinkují srbský akordeonista Nikola Zarić, tuecký houslista Efe Turumtay, kytarista David Dorůžka a hráč na bicí a perkuse Kamil Slezák.

Bercheros_Odyssey
Nominace na Ceny Anděl

Bercheros Odyssey

Album z roku 2014. Autorská hudba, kterou Liška pro ansámbl Pénte komponuje, se rozléhá po širé výrazové pláni mezi jazzem, world music a soudobou vážnou hudbou.

Hlavní skladbou repertoáru je šestidílná suita Bercheros Odyssey, která zaujme nejen svou členitostí, dobrodružnými zvraty, šíří nálad, barev a poloh, ale také uměním vystihnout takovou paletu myšlenek se zvoleným nástrojovým obsazením.

Milokraj
Nominace na Ceny Anděl

Milokraj

Album z roku 2013, které vytvořilo tehdejší tvůrčí duo Tomáš Liška a Marta Töpferová. Album získalo nominaci na Cenu Anděl v kategorii World Music.

IW2009_1
První sólové album, nominace na Ceny Anděl

Invisible World

Album z roku 2009. První sólové album. První nominace na Cenu Anděl. Zásadní nahrávka, která mě nasměrovala na cestu autorské tvorby.

This site is registered on wpml.org as a development site.