NAHRÁVKY

SPOLUHRÁČ NA ALBECH

ani_121_katarzia_stastne_dieta_cover_930x827_0

Katarzia

Šťastné dieťa

Album z roku 2023

Zpěvačka, skladatelka a textařka Katarzia vydává nové akustické album. Autentickým způsobem sobě vlastním na něm zprostředkovává aktuální prožitky ženy skrze obrazy mezilidských vztahů v současné společnosti a zároveň se dokáže s nadhledem zasmát sama sobě. Tentokrát jde také více do hloubky rodinných vazeb i do témat jako nechtěné těhotenství nebo ženská přátelství.

ani_120_jakub_konig_hvezdy_cover_930x827_fin_0

Jakub König

Hvězdy

Album z roku 2023

Zpěvák, textař a výtvarník Jakub König vystupující s projektem Kittchen jako zamaskovaný kuchař nebo donedávna jako frontman kapely Zvíře jménem Podzim, vydává své první album pod vlastním jménem. Poprvé bez masky, pseudonymu a velké kapely za zády. Ke vzniku alba přizval producenty Petra Ostrouchova a Aid Kida.

01 T.E.L.D. Front

T.E.L.D.

Album z roku 2023

Po prvním setkání těchto čtyř hudebníků v roce 2018 bylo jasné, že jejich různé hudební a kulturní zázemí prozkoumá nové hudební horizonty.
T.E.L.D. hledá na svém debutovém albu jedinečnou kolektivní identitu a zvuk.

Kapelu založil turecký houslista Efe Turumtay, který pro tuto spolupráci oslovil českého kontrabasistu Tomáše Lišku, se kterým působí již řadu let v Liškově kvartetu Invisible World. Rytmickou sekci doplňuje stylově bezbřehý maďarský perkusionista András Dés. Ikonický zvuk dává kapele T.E.L.D. turecký virtuos na bezpražcovou španělskou kytaru Cenk Erdoğan.
Po sérii koncertů v roce 2019, musela kapela díky pandemii všechny plány odložit. Na jaře 2022 se tak T.E.L.D. setkávají v istanbulském studiu Hayyam, aby pokračovali ve společné autorské tvorbě. Každý z členů přináší do studia materiál, který kapela společně na místě dotváří a propojuje v jeden originální, který nemá hranic.

Efe Turumtay - housle
Cenk Erdoğan - bezpražcové kytary
Tomáš Liška – kontrabas
András Dés - perkuse

ani_114_tomas_sykora_trio_aidkid_alchemy_cover_930x827

Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid

Alchemy

Album z roku 2023

Jazzový klavírista a skladatel Tomáš Sýkora přichází s novým autorským albem a zvukovým konceptem, v němž tradiční formu jazzového tria obohatil o elektronickou složku. Přizval výrazného a zkušeného producenta a hudebníka Aid Kida a společně vytvořili dynamickou fúzi jazzu a elektronické hudby ve zvukově strhujícím tvaru, který se velmi dobře osvědčil i koncertně.

obal-dil-druhy_m

Robert Křesťan & Druhá tráva

Díl druhý

Album z roku 2022

Produkce _________________ Eddie Stevens & Druhá tráva
Natočeno ve studiích Sono Records, Nouzov, Česká republika v dubnu 2020, zvuk Adam Karlík
a Birdland Studios, Považská Teplá, Slovensko v lednu 2022, zvuk Miloš Rojko ml.
Hudební produkce ____ Eddie Stevens
Mix ________________ Eddie Stevens, Rancid Mead Sorbet Studios, Fulham, Londýn

king_n_doom_king_n_doom_feat_lo_big_81910

King n' Doom (feat. Cheikh Lô)

Colours of Ostrava Live

Album z roku 2022, které zachytilo první koncert této unikátní sestavy na Colours of Ostrava.

Cheikh Lô / Senegal - vocal, el. guitar, drums, timbales
Pavel Šmíd / Czech Republic - el. guitar
Sharon “Shasha” Mansur / Israel - keys
Dave Smith / United Kingdom- drums
Leopold Lô / Senegal - sabar drums, congas
Abdoulaye Dembele / Burkina Faso - balafon, djembé, n'goni/kora
Tomáš Liška / Czech Republic - bass guitar
Petr Smékal / Czech Republic - sax

Dasa_Ubrova_11

Dáša Ubrová

Jedenáct splněných přání

Album z roku 2023

Druhé autorské hudební album Dáši Ubrové je žánrově ucelenější, muzikantsky a generačně propojující i obohacující počin české hudební scény. Na nahrávání se podíleli: Vojtěch Svatoš, Pavel Šmíd, Milan Kašuba, Bára Zmeková, Tomáš Liška, Kamil Slezák, Jiří Stivín, Jaroslav Šindler, Pavel Zlámal, Radek Zapadlo, Vilém Spilka, Jakub Juránek, Indigo Quartet ve složení Jan Bělohlávek – Martin Flašar – Martina Himerová – Pavel Borský, Bořek Tvrzník, Jakub Tvrzník, Peter Lipa jr. Dáša se na albu vyznává i ze své slabosti pro barvu mužských hlasů, a to v duetech s Peterem Lipou, Jiřím Vondrákem, Zdeňkem Junákem a Vojtěchem Svatošem.

damask_rose

Steven Johnston

Damask Rose

Právě vychází album skotského songwritera Steveho Johnstona, na které jsem natáčel několik tracků. Bezvadná hudba! Spotify link zde

dil_prvni

Robert Křesťan & Druhá tráva

Díl první

Dlouho očekávané album z roku 2020, které získalo Cenu Anděl.

Produkce: Eddie Stevens & Druhá tráva
Nahráno v průběhu roku 2019 a v lednu 2020 ve studiu Sono Records v Nouzově a v srpnu 2020 ve Studiu Na Orlí v Brně.
Zvuk: Eddie Stevens, Adam Karlík, Jana Jelínková
Mix: Eddie Stevens at Barmy Fluid Studio, Fulham, London
Mastering: Darius van Helfteren
Fotografie: © Dušan Tománek, 2020
Design & layout: © Martin Dušek, 2020

FLY-tak-let

Vladimír Václavek

Fly…Tak leť!

Vadimír Václavek ve spolupráci s Pavlem Šmídem nahráli nové studiové album, které vzniklo v nahrávacím studiu Rustical Records v Brně v produkci Martina Píra a Pavla Šmída.
Většina hostů na albu nahrávala doma v době, kdy byl v ČR nouzový stav, a veškeré kulturní akce byly zrušeny, tudíž měli muzikanti čas nahrávat. V opačném případě by takovouto kapelu bylo téměř nemožné dát dohromady. Vladimír a Pavel na dálku nahrávali dema písní, skládali a aranžovali a potom se to v Rustical Records načisto nahrálo a ostatní hudebníci poslali své příspěvky ze svých domácích studií. 

077_hobzek_930x827

Tomáš Hobzek Quartet

Supernatural Phenomena

Album z roku 2019. Přední český jazzový bubeník a skladatel Tomáš Hobzek, známý především z kapely Organic Quartet, již spoluzaložil s dnes světově známým varhaníkem Ondřejem Pivcem, přináší na svém druhém autorském albu moderní jazzové kompozice natočené ve spolupráci se špičkovými hráči domácí jazzové scény – saxofonistou Marcelem Bártou, pianistou Vítem Křišťanem a kontrabasistou Tomášem Liškou. Perfektně sehraná a řadou koncertů dokonale prověřená kapela zde předvádí jedinečné a autentické výkony, společný cit pro improvizaci, energii a atmosféru.

TZ-via1

Turumtay / Zarić

Via

Album z roku 2020 tvůrčího dua Efe Turumtay & Nikola Zarić.

Accordion, Arranged By – Nikola Zarić

Violin, Arranged By – Efe Turumtay

Written-By – Cenk Erdoğan (tracks: 4), Efe Turumtay (tracks: 1,2,6), Nikola Zarić (tracks: 1,3,8), Tomáš Liška (tracks: 5), Traditional (tracks: 9), Özden Öksüz (tracks: 7)

lenka-lichtenberg_masaryk-narodni-pisne

Lenka Lichtenberg

Masaryk - národní písně

Zasažena odchodem maminky v roce 2016 se Lenka po mnoha letech vrací ke svým českým kořenům. Svým osobitým způsobem sahá po Masarykově sborníku a společně se skladatelem – perkusistou Tomášem Reindlem ho opatřuje zcela novým aranžmá. 
“Moc se těším, že v Kanadě, kde žiju se svou rodinou, představím svou milovanou českou lidovou hudbu. A taky moc doufám, že naše nové zpracování těchto krásných písniček potěší i ty, kteří, stejně jako já, s nimi vyrůstali“, říká Lenka.

nejtek

Michal Nejtek

8 For 3 And 4

Michal Nejtek, skladatel a pianista soudobé hudby, jehož přibližování k jazzu jsem sledoval s lehkou posluchačskou nedůvěrou, teď sděluje „návrat k akustickému zvuku, ke klavíru, návrat oklikou, návrat s respektem k rozmanitosti cest, jež nám svět zvuku nabízí.“ Ve čtyřiceti letech nahrál své první kapelnické album, na němž autorsky činí slyšitelnou svoji vizi jazzu 2017.

Po boku má opět vynikajícího kontrabasistu Tomáše Lišku a jednoho z nejžádanějších bubeníků naší scény Martina Nováka. K triu se přidává ve třech skladbách originál mezi kytaristy své generace, Jiří Šimek.

Mamatohe_cover

Mamatohe

Mamatohe

Kvartet MAMATOHE, který spolu s českými zástupci, kontrabasistou Tomášem Liškou a saxofonistou Marcelem Bártou, tvoří mexický pianista Mark Aanderud a argentinský bubeník Hernan Hecht, natočil eponymní album v roce 2012, v závěru svého mezinárodního turné.

Album sestává ze skladeb všech zúčastněných hudebníků, především z jejich společných improvizací a zachycuje soubor ve vynikající souhře a chemii vzájemného napojení.

DT_In_Concert

Robert Křesťan a Druhá tráva

In Concert (DVD, CD & Zpěvník)

Robert Křesťan – zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, mandolína, tenor saxofon, zpěv
Luboš Novotný – dobro, lapsteel
Emil Formánek – kytara, zpěv
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Kamil Slezák – bicí nástroje, cajon

Guests:
Peter Rowan – zpěv, kytara (13, 14, 15, 16, 24)
Kateřina García – zpěv, irská píšťala (10, 11, 12, 24)
Pepa Malina – housle
Steve Walsh – elektrická kytara

PointsRatajQ

Points Rataj Quintet

2016

Points vznikli na jaře roku 2007. Jejími členy jsou přední hudebníci české jazzové scény – Luboš Soukup (saxofony), Oskar Török (trubka), Tomáš Liška (kontrabas), Tomáš Hobzek (bicí). Za dobu své existence Points odehráli řadu koncertů a získali několik ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích (nejvýznamnější je 1. cena na festivale ve španělském Getxo).

Novinkou roku 2015 je, že se ke kapele připojil skladatel a zvukový performer Michal Rataj, který pracuje s elektronickým zvukem v reálném čase a dodává tak kapele nové zvukové možnosti a inspiraci. Points je kapela se silným emocionálním nábojem a jejich hudba je nápaditá, bohatá, nespoutaná konvencemi, atmosferická a dynamická.

Fragile_bliss

Malina Liška Nejtek

Fragile Bliss

Album z roku 2015, které získalo nominaci na Ceny Anděl v kategorii Jazz. Kompozice ryze autorské z dílny všech členů ansámblu.

Tomáš Liška – kontrabas
Luboš Malina – banjo, baritone banjo, kaval, whistle
Michal Nejtek – piano

dumkova_kompas

Zuzana Dumková

Kompas

Amplion 2015. Vnitřní kompas zřejmě vede Zuzanu Dumkovou k muzikantské preciznosti. Preciznosti, která si neodporuje s citovostí. Možná proto výjimečná zpěvačka a autorka vydává alba tak vzácně. Nová deska je věnována dceři Johance, které patří i jedna z nejzdařilejších písní alba. Ale pokud počítáme i nahrávky vydané vlastním náhkladem, jde teprve o pátou položku diskografie (včetně jednoho koncertního záznamu) za tři dekády hudebního putování.

Turumtay_Zaric

Turumtay & Zarić

Ad Spem

Lotus Records, 2015

Efe Turumtay: violin
Nikola Zaric: accordion
Tomáš Liška: acoustic bass

zambosi

Žamboši

Pól nedostupnosti

V pořadí třetí řadové album kapely Žamboši z roku 2014 se jmenuje Pól nedostupnosti. Obsahuje dvanáct písní, pro něž bylo inspirací především srdce, jak oa CD s oblibou tvrdí Jan. Oproti předcházejícím titulům se tato deska může jevit temnější, ale vždy prý záleží na úhlu pohledu a momentálním emocionálním naladění.

Pól nedostupnosti byl nominován na cenu Anděl v kategorii folk&country, nominaci neproměnil, prý o pírko zvítězili Bratři Ebenové.

Kon-Sira

Kon-Sira

Kon-Sira

Good Day Publishing 2013

Kateřina García – vocal
Barbara García – vocal
Luboš Malina –  kaval, tarogato, clarinet, flute, banjo
Tomáš Liška – acoustic bass
Predrug Duronjič – acoustic guitar, vocal

DT_pojdme_se_napit

Robert Křesťan & Druhá Tráva

Pojďme se napít

Parlophone, 2013

Dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesťana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chuť si znovu zazpívat za doprovodu a spoluúčasti Druhé trávy.

Druhá tráva natočila album Pojďme se napít ve složení: Robert Křesťan zpěv, Luboš Malina banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál, Luboš Novotný dobro, lap steel, Emil Formánek kytara, vokál, Tomáš Liška kontrabas, Kamil Slezák bicí. Jako hosté se na něm podíleli: Charlie McCoy foukací harmonika, Pavel Petržela vokál, Tomáš Buzek vokál, a produkoval ho dlouholetý kamarád skupiny Steve Walsh.

Kral_Lstiburek_Blazinec

Lstibůrek & Král

Blázinec

Autorské album tvůrčího dua Jan Lstibůrek & Robin Král s řadou významných hostů: David Koller, Ewa Farna, Jiří Suchý, Tomáš Klus, Xindl X, Ivan Hlas, Iva Pazderkov, Marek Eben a další...

Eternal seekers 2

Lenka Dusilová / Beata Hlavenková / Clarinet Factory

Eternal Seekers

Soubor ETERNAL SEEKERS, který tvoří zpěvačka Lenka Dusilová, klavíristka Beata Hlavenková a členové klarinetového kvarteta Clarinet Factory, vydal v roce 2008 eponymní debutové album, za které Lenka Dusilová obdržela cenu "Anděl" jako zpěvačka roku; album sbíralo nadšené kritické ohlasy a nově vzniklá kapela získala řadu příznivců.

DT_zive_v_telci

Robert Křesťan & Druhá Tráva

Živě v Telči

Parlophone, 2012

Live záznam koncertu v Telči pořízený letos v létě. Zachycuje většinou autorské písně Roberta Křesťana, ale i písně Boba Dylana a skladbu Telegraph Road v úpravě Druhé trávy. Všechny české texty napsal také R. Křesťan. V několika písních hostuje na elektrickou kytaru americký muzikant Steve Walsh, mj. též producent posledního alba Druhé trávy Marcipán z Toleda.

V limitované 2CD edici vycházejí spolu s telčským koncertem nahrávky z vystoupení, která skupina odehrála vloni v rámci oslav 20. Výročí svého založení s několika hosty. Z nich je třeba jmenovat zejména Američany Charlieho McCoye, Petera Rowana a dále Katku Garcia.

bobek

Pavel Bobek

Kruhy

Parlaphone, 2012

Pan Pavel Bobek vydává nové album Kruhy.
Na albovou novinku zařadil coververze písní E. Claptona, G. Cladwella, M. Holllidaye, Ch. Cornel-la, K. Kristoffersona, W. Nelsona ad. Otextovali je ostřílení V. Poštulka, R. Křesťan, M. Černý ad. i sám P. Bobek.

Původní písně pro něj složili muzikant a zároveň producent alba Luboš Malina (Druhá tráva, Malinaband, Garcia) a Jiří Mašek.

WalshDaily

Seve Walsh

Daily Specials

Americký kytarista, skladatel a producent Steve Walsh (pohybující se ve vodách blues, jazzu, country i rocku) natočil nové sólové album v Čechách za účasti místních hudebníků, jimiž jsou Jan Kořínek (hammond), Tomáš Liška (kontrabas) a Daniel Šoltis (bicí).

Album obsahuje Walshovy vlastní i převzaté skladby a vévodí mu syrový zvuk Walshovy elektrické kytary, podpořený velmi stylovým doprovodem hammondek a valící se akustickou rytmikou.

Steve Walsh – guitar /Tomas Liska – acoustic bass / Jan Korinek – Hammond B3 / Daniel Soltis – drums

Shuttle

Robert Křesťan & Druhá tráva

Shuttle To Bethlehem

Indies Happy Trails 2011

V roce svých dvacátých narozenin vydává Druhá tráva už druhé studiové album. Po CD Marcipán z Toleda (Universal 2011), kterému dominovaly nové autorské písně s českými texty Roberta Křesťana, vychází u Indies Happy Trails převážně anglicky zpívaná kolekce Shuttle to Bethlehem.

Sedm let po CD Good Morning Friend (Universal 1998) tak jde o další počin kapely určený především jejím americkým fanouškům, přičemž tentokrát poprvé převažují Křesťanovy texty přeložené do angličtiny.

DT_Marcipan

Robert Křesťan & Druhá tráva

Marcipán z Toleda

„Nová nahrávka dostala název Marcipán z Toleda podle jedné z písní. Robert Křesťan se tentokrát v textech vypořádává s tématem života a smrti, kterou v poslední době několikrát zažil ve svém okolí, ale celá deska končí nadějí“ popisuje kapelník Druhé trávy Luboš Malina.

Nové album podle něj zní odlišně, než dosavadní nahrávky skupiny. Jednak za to může atmosféra amerického Nashvillu, kde nahrávka vznikala a hlavně angažování zdejšího producenta Steva Walshe, který dohlížel na aranžmá a samotné natáčení. Bylo vůbec poprvé v historii Druhé trávy, kdy měl práce ve studiu pod dohledem muzikant, který v kapele nepůsobí. „Steve byl s námi od začátku, když jsme začali nové písničky zkoušet. Spolupráce s ním předčila naše očekávání. Podařilo se mu vytáhnout to nejlepší, co v nás je,“ míní Malina.

kudykam

Petr Hapka & Michal Horáček

Kudykam

Sony BMG 2009

Petr Hapka, Michal Horáček, Ondřej Brzobohatý, Jana Lota, Jan Sklenář, František Segrado, Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Richard Krajčo, Karel Gott, Ondřej Ruml, Lenka Nová, Csongor Kassai, Karel Dobrý, Roman Lomtadze, Josef Štěpánek a j.

Lenka_Lichtenberg_Fray

Lenka Lichtenberg

Fray

Album kanadsko-české zpěvačky Lenky Lichtenberg. Nominováno na cenu Canadian Folk Music Awards 2011

Účinkují: Tomas Liska, Alexis Basque, Kevin Fox, Alan Hetherington, Brian Katz, Ravi Naimpally, Tuhgsin Nawfal, Kiki Neret, Alexander Shonert, Natalie Shonert, Ernie Tollar.

points

Points

Points

Mladý kvartet POINTS hrající bez harmonického nástroje přináší na svém debutovém albu nesmírně invenční a konvencemi nezatíženou vlastní tvorbu, a to krátce poté, kdy získal na významných festivalech v Evropě důležitá ocenění.

Luboš Soukup – tenor a soprán saxofon, klarinet, zpěv Miroslav Hloucal – trubka a křídlovka, kalimba Tomáš Liška – kontrabas Tomáš Hobzek – bicí a perkuse

Hosté: Petr Kalfus – alt a soprán saxofon Marcel Bárta – basklarinet Jan Jirucha ml. – trombón Dorota Barová – zpěv Milan Cimfe – perkuse

Cyrille Oswald – The Wrong Present

Cyrille Oswald

The Wrong Present

Animal Music 2010

Cyrille Oswald – tenor & sopran sax
David Dorůžka – acoustic & electric guitar
Tomáš Liška – acoustic bass
Daniel Šoltis – drums

Tomáš Hobzek Quartet – Stick It Out

Tomáš Hobzek Quartet

Stick It Out

Debutové sólové album Tomáše Hobzeka, zakládajícího člena kapel Organic Quartet a Points. V přesvědčivé a nesmírně invenční interpretaci zde zaznívají jeho vlastní skladby a skladby jeho spoluhráčů, jimiž jsou newyorský klavírista Dan Tepfer a kontrabasista Tomáš Liška. Kvareteto doplňuje v Praze usazený holadnský saxofonista Cyrille Oswald. 

matejbenko_taa

Matej Benko Quintet

Time Against Us

Arta Records 2009

Matej Benko – piano
Tomáš Liška – acustic bass
Pavel Zbořil – drums
Miroslav Hloucal – trumpet, flugehorn
Radek Zapadlo – sax

points_getxo

Points

Getxo Live

Errabal 2009

Živá nahrávka z jazzového festivalu ve španělském Getxu.

Luboš Soukup – tenor & sopran sax, clarinet
Miroslav Hloucal – trumpet
Tomáš Liška – acoustic bass
Tomáš Hobzek – drums & percussion

soil

S.O.I.L.

Looking Back

Inner Level / MadDrum 2008

Zuzana Kropáčová – vocal
Tomáš Liška – acustic bass
Aleš Slavík – electric bass
Jiří Šimek – guitars
Tomáš Herian – drums
Jakub Zitko – keyboard, piano

PBB

Milan Svoboda

Good News - The Best of Prague Big Band

Cube-Metier 2008
All titles composed, arranged and conducted by Milan Svoboda

Prague Big Band is:

Martin Plachy, Marcel Barta, Tomas Kremenak, Milan Krajic, Pavel Pivarci – saxophones
Zdenek Sedivy, Stanislav Zeman, Radek Nemec, Michal Gera – trumpets
Premysl Tomsicek, Svatopluk Kosvanec, Jan Vimr – trombones,
Filip Spaleny – tuba,
Krystof Marek – piano,
Jiri Simek – guitar
Tomas Liska – bass,
Ivan Audes – drums

veramartinova

Věra Martinová

Věřím svým snům

Popron Music 2006

Věra Martinová – vocal, guitar
Lenka Slavíkvá – vocal
Tomáš Liška – acoustic bass, electric fretless
Jamie Marshall – vocal, guitar
Beata Hlavenková – piano, keyboards
Jarda Petrásek – drums

This site is registered on wpml.org as a development site.